Lojtar i lire

Armend Bajrami - Portier

  Armend Bajrami u lind me  02.10.1987 ne Gjakove.  Karrieren e filoj ne K.F  Vellaznimi ku qendroi per 3 vite. Pas 3 viteve qendrimi ne Vllaznim ai kaloi  ne skuadren tjeter gjakovare K.F Gjakova. Ne dy sezonet e...

_____________________________________________________________________________ 

Lojtar i lire

Desaret Dervishi - Mbrojtes

Desaret Dervishi eshte 25 vjeqar e edhe ky eshte nje prej futbollisteve te lire te cilet presin angazhim ne stinorin pranveror te ndonje skuader si kosovare ashtu edhe jashte saj. Desareti ne sezonin pranveror ishte gati te...

_________________________________________________________________________ 

Lojtar i lire

Azem Ahmeti - Mesfushore

 Azem Ahmeti lindi me 19.01.1984 ne Prishtine. Nje kohe ishte pjese K.F Flamurtari nga Prishtina ku nga ajo skuader kaloi te skuadra tjeter prishtinase F.C Prishtina. Gjate qendrimit ne F.C Prishtina nje kohe ishte zavendes kapiten e tani...

________________________________________________ 

Lojtar i lire

Atdhe Gashi - Mesfushor

 Atdhe Gashi eshte edhe nje nga lojtaret i cili mund te llogaritet si lojtar i lire. Ai ne sezonen vjeshtore ishte pjese e skuadres se Vllaznimit nga Gjakova ku me mjaft sukses e barti fanellen kuq e zi dhe numrin 10. Gashi ndryshe njifet edhe si specialist i gjuajtjeve te lira dhe lojtar i...

Lojtar i lire

Denis Isaja - Sulmues

Lindi me 05.06.1984 ne Prizren. Karrieren futbollistike e nisi ne K.F Liria e per te luajtur edhe ne shume ekipe tjera kosovare. Se fundmi ishte pjese e K.F Ballkani nga Theranda me te cilet shkeputi bashkepunimin.  

________________________________________________________ 

Lojtar i lire

Arsim Plepolli - mesfushor

 Arsim Plepolli lindi me 11.04.1977. Arsimi ishte lojtar  i shume skuadrave kosovare dhe skuadrave te rajonit. Se fundmi ishte pjese e skuadres se Trepces nga Mitrovica me te cilet u nda pas perfundimit te stinorit vjeshtor,

___________________________________________________________________ 

Lojtaret e lire

Robert Gjeraj - Mbrojtes

Ish mbrojtes i disa skuadrave kosovare si Vllaznimi e se fundmi edhe K.F Ballkani,prej mbarimit te stinorit vjeshtor eshte lojtar i lire pasi ai shkeputi kontraten me skuadren portokalli dhe tani eshte ne shqyrtim te ofertave. Per sajtin ton ai...

_____________________________________________________________ 


Free Web Counter
Free Web Counter