Sulollari perforcim i ri i K.F Ballkani

Sulollari perforcim i ri i K.F Ballkani

 Ballkani i Therandës vazhdon të përforcohet me futbollist të spikatur. Pas përforcimit me Afrim Mziun, sulmuesin e Trepçës nga Mitrovica si dhe mbetja në këtë mjedis e Fitim Krushës, therandasit arrijnë marrëveshjen edhe me Sulollarin, i cili luan në repartin e mesfushës. Sulollari një kohë luajti me Lirinë e Prizrenit, i cili periudhën e fundit ishte në Shqipëri. Pas pak kohësh vendosi të kthehet në Kosovë përkatësisht në KF Ballkani, që përpëlitet me mish dhe me shpirt për mbetjen në elitën e futbollit. Ballkani vjeshtën e përfundoi në vendin e parafundit (11-tin) me 16 pikë dhe drejtuesit e kësaj skuadre kanë pikësynim sigurimin e ekzistencës


Free Web Counter
Free Web Counter