Drenica “bllokon” Limanin

Drenica “bllokon” Limanin

  Skuadra e Drenicën nuk e ka ndërmend ta lëshoj njërin nga futbollistët me të mirë, Mensur Limanin që të largohet nga skuadra gjatë kësaj merkato. Ai ishte pritur të transferohet të skuadra e Bakus nga Azerbejxhani.


Trajneri Lushtaku u shpreh keshtu ne lidhje me largimin e Mensur limanit per ne Azerbajxhan:"Une nuk di asgje se si ka shkuar ne prova.Ai nuk ka kontaktuar me ne per kete largim."

Sipas drejtuesve kuqezi në Skenderaj pritet të “aterrojnë” sulmuesi Afrim Mziu, mesfushorët Taulant Dajaku dhe Valon Bajrami. Futbollisti i vetëm që u largua nga skuadra e drejtuar nga Tahir Lushtaku është mesfushori Dukagjin Gashi që përforcoj skuadrën e Besës nga Peja. 
Drenica sezonin vjeshtor e mbylli në pozitën e 9 me 19 pikë të tubuara.


Free Web Counter
Free Web Counter