Drita e gateshme..

Drita e gateshme..

 Skuadra e Drites nga Gjilani eshte nje nga skuadrat e cila eshte duke u pregaditur maksimalisht qe te rikthehet ne Superlige.Ajo eshte lidere ne Ligen e Pare dhe kete miniafat kalimtar eshte perforcuar me 5 lojtar shume cilsor..Behet fjal per Florent Osmani, Mentor Idrizi e Zekeria Bilalli te cilet u transferuan nga kampionati maqedonas pikerisht nga skuadra Skopje dhe me vellezerit Visar e Venhar Sermaxhaj, të cilët ishin pjesë e Raiffeisen Superligës, me Trepçën përkatësisht Ferizajn.


Traineri i skuadres se Drites Bekim Isufi shprehet ne lidhje me keto perforcime shprehet se eshte i lumtur dhe tani ai eshte i bindur se do ia arrijne qellimit.
“Janë futbollistë me cilësi të dalluar, që të gjithë gjatë vitit të kaluar ishin pjesë e skuadrave të Superligës në vendet ku janë paraqitur. Besoj se me ndihmën e tyre do t’ia dalim ti përmbushim ambiciet tona duke u rikthyer në elitë”, citoi ai.


Free Web Counter
Free Web Counter