Article archive

K.F Ballkani ne pranver luan ne stadium te vetin

19/12/2010 03:42
 K.F Ballkani eshte nje nga dy skuadrat te cilat u promovuan kete vite ne Superligen e Kosoves pas 10 vjet mungese dhe keshtu edhe drejtuesit e kesaj skuadre filluan edhe renovimin e stadionit te tyre. Por pas nje fillimi brilant dhe ku pritej qe skuadra ti luante ndeshjet e saj ne stadion,kjo...

Besa,pa borxhe ndaj lojtareve

11/12/2010 16:50
 Besa e Pejës është skuadra e vetme që ka kryer të gjitha obligimet financiare ndaj futbollistëve. Njëmbëdhjetë skuadrat e tjera të Superligës së Kosovës në futboll iu kanë mbetur borxh lojtarëve. Kampionia në fuqi, Trepça, është kampione edhe për borxhe. Kryesia e këtij klubi iu ka lojtarëve...

Liga Dimërore, shpëtim për Superligën

11/12/2010 16:47
Përderisa federatat më të njohura evropiane në futboll, si ajo e Gjermanisë, Francës e të tjera kanë edhe Ligën e futsallit për ekipet e futbollit, ku lojtarët gjatë pushimit përfitojnë në këtë mënyrë duke ruajtur formën, në Kosovë ndodh krejt diçka tjetër. Ekipet e Superligës dhe Ligës së Parë...

Linqe

10/12/2010 17:41
 FFK K.F Ballkani K.F Vellaznimi

.....................................................

04/12/2010 11:39
Items: 1 - 5 of 5

Free Web Counter
Free Web Counter